Modellering 2 – Leksjon 4

Tilbake til kursoversikt « Leksjon 3 Leksjon 5 »

NX7.5 – Assemblies

 

Tags: Assembly, bottom-up, exploded view, component array

Vi skal i følgende leksjon sette sammen deler som til sammen skal bli en radialmotor, der vi blant annet bruker stempelstangen vi laget i leksjon 3. Under denne leksjonen benytter jeg meg av bottom-up metoden, som også er litt mer vanlig enn top-down. Av nye constraints kommer vi til å introdusere Angle. Vi skal i tillegg introdusere Exploded View, altså hvordan man kan lage en «eksplodert» versjon av en assembly. Det vil si at man plukker fra hverandre deler på en sånn måte at man lett kan se hvilke deler som inkluderes og hvordan de settes sammen. Vi skal også introdusere Component Array som lar deg legge til komponenter i lineære eller sirkulære mønstre.

Du kan laste ned deler til denne leksjonen under, eller modellere de nødvendige komponentene ved hjelp av spesifikasjonene i fanen over.

Etter leksjonen kan du gjøre oppgavene under.


Nedlastbare filer

Radial Engine.zip

 

Exercise 11

Sett deler sammen til en assembly som vist på den første illustrasjonen under. Se resterende bilder for detaljer. Husk at for en assembly bør alle deler ligge i samme mappe! 

Du kan laste ned partene her hvis du ikke ønsker å modellere de selv.

Løsningsforslag for oppgave 11

 

Exercise 12

Lag en eksplodert assembly som vist på den første illustrasjonen under.

Du kan laste ned partene her hvis du ikke ønsker å modellere de selv.

Løsningsforslag for oppgave 12

Legg til kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

four × 2 =